صفحه اصلی   |   اخبار    |   امتحانات    |   آموزش    |   گالری تصاویر    |   معرفی کارکنان    |   تماس با ما    |   درباره ما    |   جستجو    |      
پنج شنبه 27 مهر 1396 - 29 محرم 1439 - Thu 19 October 2017   ساعت ورود:   14:28:45
  پیوند مهم
مدرسه کوشا در جشنواره وب ایران

  آرشیو سوالات

 اول دبیرستان دوره اول (هفتم)
 دوم دبیرستان دوره اول (هشتم)
 سوم دبیرستان دوره اول (نهم)
 دوم علوم تجربی دوره دوم
 دوم ریاضی فیزیک دوره دوم
 سوم علوم تجربی دوره دوم
  سوم ریاضی فیزیک دوره دوم


  موضوعات

 اخبار مدرسه
 اطلا عیه
 پیام های آسمانی
 ریاضی
 علمی
 کار وفن آوری
 ورزشی
 فرهنگی و هنری
 تاریخ وجغرافي
 بازي و سرگرمي
 روان شناسی
 مناسبتها
 مطالب جالب
 ادبیات
 انجمن
 پزشكي و سلامت
 تکنولوژی
 زبان انگليسي
 اجتماعی
 شورای دانش آموزی

  روز تولد
تولدت مبارک

مهدی نعیمی

روز تولد: 29 مهر

محمدامین رضایی

روز تولد: 4 آبان  رتبه سایت
 

  اوقات شرعي
 

  دانشنامه سوره ها
  سوره قرآن

  مراجع تقلید
 
دريافت کد لوگوي سايت 
مراجع معظم تقليد

  لینک ها
 
  لارستان کهن-سایت کامجو
 
  مدرسه راهنمايي نمونه شهيد فراست
 
  مدرسه راهنمایی استاد جعفری
 
  وبلاگ علوم تجربی (آقای پرهیزی)
 
  انچمن مدارس ومعلمان
 
  اسیر مد نشوید
زمان انتشار: 29 فروردين 1395 - 18:38:31       موضوع: اجتماعی

اسیر مد نشوید

اسیر مد نشوید.

برای تازه واردها، معمولا مارک "اسیر مد" { Fashion captured } چندان خوشایند نیـــست. کسانی که در امر مد توانا هستند از این اصطلاح برای انـتـقاد کــردن از ســایر افـراد استفاده می کنند. البته معنای این عبارت هنگامی کــه برای افراد مختلف استفاده می شود، متفاوت است. به راستــی کـسـی کــه "قربانی مد" شده است، چه تیپ و قیافه ای دارد؟ مقاله را بخوانید تا بفهمید.
 
 
 
 ● چه کسی قربانی مد است؟
 
در ایـن قسـمـت 3 نظـریـه مـخـتـلف پیرامون این مبحث ذکر شده:

 

اولین نـظـر مـربـوط بـه گفته های "کارین الدور" یک خبرنگار بخش مد می باشد. او اظـهـار مـی دارد کـه "قربانی مد به فردی اطلاق می شود که در یک زمان معین تمام لباس های جدید و مارک دار را بر تن می کند و خود را شبیه مانکن های ویترین مغازه ها می کند. این فرد بیشتر شبیه به یک دلقک است."
 
دومین تعریف از طرف یکی از دوستانم که از طراحان قدر لباس به شمار می رود، بیان شده است. برای او مدپوش کسی است که:
 
الف) لباس های مارک دار بپوشد
 
ب ) در خرید کردن بیش از اندازه وسواسی باشد
 
ج) فقط می خواهد "آخرین مد" را بپوشد بدون در نظر گرفتن اینکه لباس به او می آید یا خیر
 
در طول زمانی که در جستجوی معنای این کلمه در وب بودم به معنای دیگری هم رسیدم. طرفداران این گروه بر این باورند که " قربانی مد فقط لباس های روز را بر تن میکند، اما زمانی که آنها را می پوشد قیافه مسخره ای پیدا می کند".
 
و حالا با تقدیم احترام فراوان تعریف خودم را در اختیارتان می گذارم. قربانی مد کسی است که فقط می خواهد لباس های روز را بپوشد. او تمام لباس هایی را که از طرف طراحان مطرح پیشنهاد می شود، خریداری کرده (در آن واحد) آنها را ناشیانه با یکدیگر ادقام می کند و همین امر باعث می شود که تیپ وحشتناکی پیدا کند... نه ظاهری زیبا.
 
اگر امسال تابستان شخص تابلویی را دیدید که تی شرت بنفش یا زرد، شلوارک سفید، کمربند رنگی و صندل صورتی پوشیده بود و یک عینک آفتابی متالیک (زمانی که آفتابی وجود ندارد) بر چشم های خود زده بود شکی نکنید که او یک قربانی مد است. حالا از این موضوع چه درسی می گیریم؟ اگر می خواهید به چشم یک دلقک به شما نگاه نشود، کارهای او را بر روی خودتان پیاده نکنید.
 
یک قربانی خود خیلی تلاش می کند که زیبا به نظر برسد، اما لباس های او چه 50 هزار تومان باشند چه 500 هزار تومان بازهم نمی تواند خودش را جمع و جور کند. خوش تیپ به نظر رسیدن کار ساده ای نیست و نیازمند تلاش های بسیار زیادی است. لباس هایی که می پوشید باید متناسب شرایط باشند، برازنده شخصیت شما بوده و به تیپتان نیز بیایند. به خاطر داشته باشید که خوش تیپ بودن به نوع لباس هایی که می پوشید بستگی ندارد، بلکه باید طرز صحیح لباس پوشیدن را بیاموزید.
 
اگر بخواهیم شرایط فردی را که اسیر مد شده است بدتر کنیم، می توانیم به راحتی بگوییم که او در زیر فشارهای عمومی از پا در خواهد آمد. به عنوام مثال فردی "دیوید بکهام" را در یک برنامه تلویزیونی مشاهده می کند. در همان لحظه احساس می کند که باید برود و همان شلوار جین، ژاکت خلبانی و کفش های نوک تیز پوست ماری را بخرد. چرا؟ تنها به این دلیل که آنها بر تن دیوید واقعا جذاب به نظر می رسند. این افراد ممکن است یک کت و شلوار را که اصلا مناسب حالشان نیست، تنها به این دلیل که فروشنده زیرک به آنها گفته " آخرین مدل کت شلوار" است خریداری کنند.
 
● اسیر مد نشوید
 
حالا که اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کردید، برای شما چند پیشنهاد داریم تا خدای نکرده جزء یکی از آن قربانیان بیچاره به شمار نروید:
 
● همیشه خودتان باشید
 
چیزی را بر تن کنید که فکر می کنید زیباست نه لباسی را که دیگران تصور می کنند، مد است. باید همیشه در لباس های خود احساس راحتی کنید، بنابر این لباسهایی را بر تن کنید که مناسب حال شما هستند. همیشه در ذهن خود طرز پوششتان را مجسم کنید و آنها طوری ادقام کنید که برازنده باشند. اگر احساس کردید زمانیکه لباس های "مد" خود را می پوشید و آن کفش های نوک تیزتان را به پا میکنید، مردم جور دیگری به شما نگاه می کنند؛ بهتر است دیگر از آنها استفاده نکنید، چراکه این نوع لباس ها برای شما ساخته نشده اند. این امر در مورد لباس های زرق و برق دار هم صدق می کند: اگر در پوشیدن لباس های گل منگلی راحت نیستید هیچ کس شما را مجبور به انجام چنین کاری نمی کند.
 
 
 
 
● هرچه کمتر، بهتر
 
بعد از من تکرار کنید: من زیاده روی نمی کنم! بله؛ اصلا لازم نیست که شما تمام لباس های مدی را که دارید در یک زمان بر تن کنید. پیشنهاد من این است که در هر فصل چند لباس جدید خریداری کنید و آنها را با لباس های دیگری که در کمد خود دارید ادقام نمایید. این راه هم کم هزینه است و هم شما را در کلیه فصول خوش تیپ نگه می دارد.
 
● متعادل باشید
 
باید همیشه در جا رختی شما یک تعادل برقرار باشد به این معنا که تمام جارختی نباید از لباس های مارک دار و مد روز پر شده باشد یا اینکه بدتر... فقط لباس های دمده و از ریخت افتاده را نگهداری کنید.
 
 
پیش از اینکه تصمیم به خرید یک لباس جدید بگیرید، از خودتان سوال کنید که آیا به دلیل "مد" آنرا می خرم و یا کلا از آن خوشم می آید؟ به علاوه از خود بپرسید که اگر مثلا آن مارک اسپریت روی جیب جلوی این پیراهن نبود باز هم آنرا می خریدم؟ اگر واقعا آن لباس را دوست نداشته باشید در پوشیدن آن راحت نخواهید بود. در نتیجه بهتر است از خرید ان صرفنظر کنید.
 
● در پی مارک نباشید
 
لباس های خود را با مارک طراحان در نظر نگیرید (مثلا کمربند بوس یا جین دیزل) با جدا کردن مارک لباس ها، آنها به شما تعلق پیدا می کنند و می توانید احساس بهتری نسبت به آنها داشته باشید.
 
برده رسانه ها نباشید
 
تیپ خود را بر اساس آنچه در تلویزیون یا مجله ها می بینید، تغییر ندهید. افراد معروف و هنرپیشه تنها برای جلب توجه لباس های عجیب غریب و رنگ به رنگ می پوشند و شیوه لباس پوشیدن آنها مناسب زندگی روزمره نیست.

نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.

فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)

آدرس وب سایت یا وبلاگ (اختیاری)

http://

نظر شما

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:  پیوند مهم
شماره پیامک

  ورود
نام کاربری:
رمز عبور:  آمار سایت
 

  
 

  مجوز لگو دیجیتال
 

  نماد اعتماد الکترونیکی
 

  تقویم مناسبتی
 

  پشتیبانی آنلاین چت یاهو مسنجر
 

sc.koosha@yahoo.com

آیدی یاهو مسنجر مدرسه را ادد کنید و با مدیر مدرسه در ارتباط باشید...
 

  ورود به انجمن گفتگو
 

  سخنی از بهشت
 

  موبایل اسلامی
 

  دیکشنری آنلاین
 

  پیوندها
 

طراح :            
    شرکت گذرگاه وارثان لارستان‬
        استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است