صفحه اصلی   |   اخبار    |   امتحانات    |   آموزش    |   گالری تصاویر    |   معرفی کارکنان    |   تماس با ما    |   درباره ما    |   جستجو    |      
پنج شنبه 27 مهر 1396 - 29 محرم 1439 - Thu 19 October 2017   ساعت ورود:   14:27:46
  پیوند مهم
مدرسه کوشا در جشنواره وب ایران

  آرشیو سوالات

 اول دبیرستان دوره اول (هفتم)
 دوم دبیرستان دوره اول (هشتم)
 سوم دبیرستان دوره اول (نهم)
 دوم علوم تجربی دوره دوم
 دوم ریاضی فیزیک دوره دوم
 سوم علوم تجربی دوره دوم
  سوم ریاضی فیزیک دوره دوم


  موضوعات

 اخبار مدرسه
 اطلا عیه
 پیام های آسمانی
 ریاضی
 علمی
 کار وفن آوری
 ورزشی
 فرهنگی و هنری
 تاریخ وجغرافي
 بازي و سرگرمي
 روان شناسی
 مناسبتها
 مطالب جالب
 ادبیات
 انجمن
 پزشكي و سلامت
 تکنولوژی
 زبان انگليسي
 اجتماعی
 شورای دانش آموزی

  روز تولد
تولدت مبارک

مهدی نعیمی

روز تولد: 29 مهر

محمدامین رضایی

روز تولد: 4 آبان  رتبه سایت
 

  اوقات شرعي
 

  دانشنامه سوره ها
  سوره قرآن

  مراجع تقلید
 
دريافت کد لوگوي سايت 
مراجع معظم تقليد

  لینک ها
 
  لارستان کهن-سایت کامجو
 
  مدرسه راهنمايي نمونه شهيد فراست
 
  مدرسه راهنمایی استاد جعفری
 
  وبلاگ علوم تجربی (آقای پرهیزی)
 
  انچمن مدارس ومعلمان
 
  تاجران کوچک
زمان انتشار: 11 فروردين 1394 - 17:19:16       موضوع: کار وفن آوری

تاجران کوچک

تاجران کوچک

رابطه اقتصادی شما با فرزندانتان چگونه است؟ از روش های مشخصی برای پرداخت پول به فرزندان خود استفاده می کنید یا هر زمان که با درخواست آنها مواجه شوید پول را در اختیار ایشان قرار می دهید؟ در برابر...
 

رابطه اقتصادی شما با فرزندانتان چگونه است؟ از روش های مشخصی برای پرداخت پول به فرزندان خود استفاده می کنید یا هر زمان که با درخواست آنها مواجه شوید پول را در اختیار ایشان قرار می دهید؟ در برابر درخواست مکرر فرزندان برای دریافت پول و یا افزایش پول دریافتی، از چه روش هایی استفاده می کنید؟

 

موارد مطروحه پرسش هایی هستند که بیشتر والدین به نوعی درگیر آنها هستند. هرچند والدین کمتر به چشم یک موضوع بسیار مهم به خواسته های مالی فرزندان توجه می کنند اما برخوردهای مالی آنها با فرزندان در واقع مسیر انتقال اولین مفاهیم اقتصادی محسوب می شود، حال بهتر آن است تا ضمن گزینش روش های کارآمدتر در انتقال آموزه های اقتصادی، عملکرد مفیدتری داشته باشیم.

 

در ابتدا باید توجه داشت که پذیرش کلیه درخواست های مالی فرزندان برخلاف تلاش های ما برای تبدیل آنها به تاجرانی کوچک است. برای شروع پیشنهاد می کنیم موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

 

· یک نفر را به عنوان مسئول مالی به فرزندان خود معرفی کنیم. تفاوتی ندارد پدر یا مادر اما وجود هردوی این ها مدل چندان جالبی نخواهد بود(لازم است تا والدین نهایت همکاری را با یکدیگر داشته باشند. مهربانی های دردسرساز را باید کنار بگذاریم. فقط یکنفر اجازه انتقال پول به فرزندان را دارد البته برای مواردی مانند تشویق، می توان تاحدودی از این مورد چشم پوشی کرد)

 

· اگر توان مالی والدین اجازه می دهد، نیازهای مالی فرزندان خود را طی یک دوره زمانی مثلا یکماه بررسی کرده و تمام موارد از جمله هزینه رفت و آمد، خوراکی، خرید برخی وسایل، تفریح و ... را محاسبه کرده و پول ماهانه آنها را متناسب به هزینه ها پرداخت کنیم(برخی خریدهای غیرضروری مانند کنسول بازی و یا لوازم اتحریر تزئینی را به گردن نگیرید. این ها مواردی هستند که اگر سخت تر بدست آیند قطعا عاقلانه تر نیز مورد استفاده قرار می گیرند و ارزش بیشتری دارند)

 

· یک بانک خانوادگی تشکیل دهید که همه اعضای خانواده در آن عضو باشند(حتی اگر جمعیت خانواده شما ۳ نفر است، در تشکیل این بانک شک نکنید با جدیت تمام هر ماه با فرزندان خود همراه شده و مقداری هرچند ناچیز در صندوق پس انداز کنید. پس از چند ماه امکان پرداخت وام به اعضا فراهم می شود و این می تواند کمکی بسیار خوبی برای خرید وسایلی چون کنسول بازی فرزندان باشد. با این کار ارزش پس انداز و همچنین تعهد در بازپرداخت پول را به فرزندان خود آموزش می دهید)

 

· تشویق را فراموش نکنید. برای موفقیت های مالی فرزندان خود همواره از ابزاری به نام تشویق استفاده کنیدو اگر فرزند شما در پس انداز و یا پرداخت به موقع اقساط وام خود، عملکرد مناسبی داشت حتما او را مورد تشویق قرار دهید حتما لازم نیست به او پاداش مالی بدهید بلکه تا توانستید حتی هزار بار هم شده پیش همه بازگو کنید که فرزند شما یک اقتصاددان کوچک است.

 

تصور کنید این رویکرد مالی برای ۱۰ سال در خانواده شما برقرار باشد. حتما نتایج مثبتی را بدنبال خواهد داشت. فرزند شما با پول و ارزش آن آشنا می شود و برداشت های شخصی مناسبی از ساده ترین شکل دنیای اقتصاد خواهد داشت. هر چند برخی والدین ممکن است این کارها را وقت گیر و فانتزی بدانند اما داشتن فرزند و ترتبیت آنها در تمامی بخش ها از جمله بخش اقتصاد نیازمند صرف زمان و هزینه است. چطور می شود؛ انتظار داریم فرزندمان بهترین عملکرد در حفظ و کنترل پول را داشته باشد در شرایطی که حتی چند دقیقه را صرف آموختن به وی نکرده ایم.

http://porsyar.ir

نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.

فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)

آدرس وب سایت یا وبلاگ (اختیاری)

http://

نظر شما

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:  پیوند مهم
شماره پیامک

  ورود
نام کاربری:
رمز عبور:  آمار سایت
 

  
 

  مجوز لگو دیجیتال
 

  نماد اعتماد الکترونیکی
 

  تقویم مناسبتی
 

  پشتیبانی آنلاین چت یاهو مسنجر
 

sc.koosha@yahoo.com

آیدی یاهو مسنجر مدرسه را ادد کنید و با مدیر مدرسه در ارتباط باشید...
 

  ورود به انجمن گفتگو
 

  سخنی از بهشت
 

  موبایل اسلامی
 

  دیکشنری آنلاین
 

  پیوندها
 

طراح :            
    شرکت گذرگاه وارثان لارستان‬
        استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است